Subscribe
Friday, January 16, 2009

Atkritumu škirošanas lietderība

Posted by Jānis

Jaunais gads jau iegājis savā ritmā visi aizritējušie svētki un brīvdienas nosvinētas, bet palikusi viena neizdarīta lieta. Jāsavāc savi sakrātie atkritumi. Tomēr kā tas dzīvē notiek ne vienmēr viss iet gludi. Saprotama lieta, ka pa šo pagājušo laiku, kas ir pateicoties Latvijā par tradīciju kļuvušajiem darba grafikiem, ir uzkrājušies zināmi ,,krājumi” Pienākot kalendārā atzīmētajai dienai apjaušu, ka atkritumu kaudze, burtiskā nozīmē, pārspēj miskastes tilpumu. Neko darīt jāiegādājas papildus maisi, kas pēc jaunā gada kļuvusi dārgāki (pateicoties valdības īstenotajiem nodokļu paaugstinājumiem) un jāsakrāmē pāri palikušais tajos. Tomēr, lai arī atkritumu kalns ir sekmīgi pārvietots tas vienalga iegūst iespaidīgu kopskaitu.


















Gribās cerēt, ka ir kāda izeja no šādas situācijas.. Par laimi šāda izeja ir un to varam apzīmēt ar vārdiem atkritumu šķirošana. Tad nu atšķirojam visu ko var atšķirot.


Iesākumam atšķirojam makulatūru jeb tā kā man ir krāsns apkure tad visu, ko var sadedzināt



Atšķirojam atsevišķi plastmasu, ko varam izmest speciāli šim nolūkam paredzētajos konteineros.














Protams, nevar aizmirst arī par stiklu, ko var sašķirot un izmest tam speciāli paredzētajos konteineros, kā arī stiklu kā alus pudeles varam nodot, saņemot par to pretī naudu, vai, ja tas ir pietiekamā apjomā un ja arī jūsu apkārtnē atrodas attiecīgi indivīdi varam to izmantot kā apmaksas līdzekli naudas vietā priekš šī lētā darbaspēka.








Aiz neko darīt atšķiroju arī skārda bundžiņas. :)














Tātad rezultātā pēc neilga laika patērēšanas un neliela darba ieguldīšanas atkritumu kaudze saruka līdz pusotram maisam.




















Kādus secinājumus varam izdarīt:

  1. Videi tiek nodarīts mazāks kaitējums.
  2. Lētākus izdevumus atkritumu izvešanai ilgtermiņā (šinī gadījumā vairāk attiecas uz tiem kam ir noslēgt individuāls līgums ar atkritumu apsaimniekotāju)


.

Twitter

0 comments: