Mazliet pastāstīšu par filmu, kas manī raisīja dažas dziļas pārdomas. Attiecīgi runāšu par 12. decembrī izlaisto filmu The Day The Earth Stood Still nejaukt ar filmu the day when earth stoped, kas nav tā labākā filma. Sākotnēji, izvēloties filmu, nedomāju, ka tā sniedz kādu vēstījumu. Patiesībā izvēlējos šo filmu, jo galvenās lomas atveidotājs bija labi zināmais Kianu Rīvs, gan jau jūs atceraties redzējuši viņu Matrix trioloģijā. Kā arī filma likās saistoša dēļ tās sižeta, kurā bija gan kara gan zinātniskās fantastikas tematika, kuri ir man tīkamāki filmu žanri.
Sākot skatīt filmu saņēmu cerēto. Filmas sižets vēstīja par dienu kad uz zemes nolaidās kosmosa kuģis un citas saprātīgas civilizācijas mēģinājumu kontaktēties. Kā jau paredzams šie citplanētieši ieradušies viena iemesla pēc, lai iznīcinātu zemeslodi. Īsi sakot tāda ir filmas pamat būtība. Līdz ar to rodas jautājums, kur tur var rasties pārdomas, kur tur ir kāds vēstījums. Jāsaka, ka vēstījums rodas brīdī, kad filmā ,,svešais” pavēsta kāpēc viņš vēlas iznīcināt planētu zeme. Viņš min, ka cilvēks jāiznīcina, lai izglābtu planētu no bojāejas. Šajā brīdī arī izkristalizējās filmas vēstījums, ko es saskatīju. Respektīvi, Vai cilvēks ir spējīgs mainīties un izglābt zemeslodi un cilvēku no bojāejas vienlaicīgi. Vai vienīgā iespēja izglābt zemeslodi ir iznīcinot cilvēku?
Lai, arī minēts filmā tas ir arī piemērojams pašreizējai situācijai. Planēta zeme un tās iedzīvotāji atrodas kritiskā punktā. Pārmaiņas, vai mēs spēsim tās īstenot, vai mēs spēsim mainīties kā to vajadzētu darīt. Manā skatījumā mēs atrodamies punktā, kurā jāsāk pieņemt pareizie lēmumi.
Pirmās pārmaiņas saistās ar pārmaiņām mūsu skatījumā uz realitāti. Mums ir jāsaprot, ka mēs neesam tik saprātīgi un attīstīti kā to paši uzskatam. Vairums uztver, ka kopš senajiem laikiem mēs esam panākuši lielu progresu un esam soli augstāk par citiem. Diemžēl patiesībā mēs neesam nekur tālāk attīstījušies pat gājuši uz leju laika gaitā. To pierāda fakts, ka daudzas lietas nespējam izskaidrot ar mūsu ,, attīstīto tehnoloģiju palīdzību” Primitīvās civilizācijas kā mēs tās uztveram (Ēģipte, Divupe) spēja paveikt daudzas lietas ar primitīvām metodēm tik kvalitatīvi, ka mēs joprojām to neizprotam. Tas tikai pierāda faktu, ka mēs, par spīti mūsu tehnoloģiskai attīstībai neesam aizgājuši daudz tālāk mūsu izaugsmē pie tam esam zaudējuši saikni ar dabu. Vienlaikus zaudējot saikni ar dabu mēs to esam pakļāvuši iznīcībai. Dzīvojot ar pārākuma apziņu esam veikuši lielu kaitējumu zemeslodei, tanī pašā laikā esam piemirsuši, ka zemeslode izdzīvos un spēs sevi laika gaitā atjaunot, bet cilvēce nespēs tā izmirs saņemot pretī sevis padarīto. Situācija nemainīsies, kamēr vien mēs sevi uztversim vadoties pēc evolūcijas teorijas- Darvina modeļa. Patiesībā cilvēcei ir jāskatās un jāizprot patiesā vēsture, jo kā zināms vēsture ir labākais veids kā paredzēt nākotni. No vēstures redzams, ka visas lielās civilizācijas līdz pat šodienai bez izņēmumiem ir kritušās. No tā varam secināt, ka tā notiks arī ar mūsu civilizāciju, ja nemainīsimies savā uztverē un darbībā. Būs tas pats, kas notika leģendā par Atlantīdas civilizāciju , bet kā zinām leģendas nerodas uz tukša pamata.
Kā cilvēce var atrisināt šo problēmu. Iespējams ar savu tehnoloģiju palīdzību, bet ko dod tehnoloģijas, ja nespējam tās pareizi izmantot. Mūsu rīcībā pašlaik atrodas tehnoloģijas, kā alternatīvie enerģijas resursi, kas spētu situāciju mainīt uz labo pusi. Atliek tikai tās sāk realizēt un tad mēs varēsim pārmainīt pasauli. Šinī brīdī varēsim redzēt patiesību vai mūsu cilvēks ir tiesīgs saukties par saprātīgo cilvēku.
Followers
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
0 comments:
Post a Comment